Nowy dodatek? Spellforce 2 - Demons of the Past

Nowy dodatek? Spellforce 2 - Demons of the Past

Postprzez Feniks » Śr, 25 gru 2013, 21:53

Witam wszystkich po mojej bardzo długiej nieobecności, prawie dwu letniej, może dłuzszej, na tym forum.
Ostatnio... Wróciłem tutaj po przypadkowym napodkaniu SF na półce. Zainstalowałem, wersja 1.52, myślę, zainstaluję edytor... Wchodze na oficjalną stronę spellforce'a i tutaj mnie zaintrygowało.
Pod oficjalnymi dodatkami do dwójki (również FiDem - "dodatkiem" samodzielnym) zauważyłem tytuł "Demons of the Past". W sumie wszyscy myśleliśmy, że po Faith in Destiny wszystko się skończyło, a tu? Niestety, nie utworzyli jeszcze strony, link przekierowuje do ich fanpage'a na facebooku.
Po zdjęciach nie widać, by wnieśli coś nowego, okładka jednak.. intryguje. Po pięciu kobietach - maski.

https://scontent-b-mxp.xx.fbcdn.net/hph ... 9682_n.jpg

Z tego, co napisali na niemieckim amazonie wynika, ż edodatek wyjdzie już 16 stycznia przyszłego roku, czyli za niecałe trzy tygodnie.

http://www.amazon.de/dp/B00CU55SM8/ref= ... B00CU55SM8

Teaser również pokazuje, że nie wnieśli niczego nowego:

http://www.youtube.com/watch?v=aGtzRXxBrOo

Teraz się zastanawiam - jak więc dalej potoczą się losy Eo, co po FiDzie... Czy czar teleportacji, który można było zdobyć w pewnym momencie zachowają, czy dodali nowe skille, czy po prostu jest to dodatek zapchajdziura.
Co myślicie o tym i jakie są wasze nadzieje?
Feniks
Mocarz klawiszy

Pochwały: 0
Ostrzeżenia: 0/5
    Windows XP Firefox

Re: Nowy dodatek? Spellforce 2 - Demons of the Past

Postprzez MagnusArias » Pt, 27 gru 2013, 19:40

Fen, myślę że to będzie kolejna - jak to zgrabnie ująłeś - zapchajdziura. Nic nowego nie wniosą, z fabuły raczej też nie (chociaż cholera ich wie, co wymyślą). No ale poczekajmy, może im się uda coś ciekawego stworzyć.
MagnusArias
Tańczący z warnami

Pochwały: 5
Postać w RPG: Thalon Van Leyen
    Windows 7 Chrome

Postprzez Eon » So, 28 gru 2013, 16:31

Słaby trailer, nie ma co. Chociaż przekaz nie jest aż taki tragiczny. Jeśli chodzi o sensowność fabuły, to nie ma raczej na co liczyć, bo "trochę lepiej niż FiD" to wciąż za mało jak na standardy SF. W samej grze nie zmieniono wiele, jak widać. Silnik ten sam, mobki też, nawet groteskowe maski nie ratują sytuacji. Ale najbardziej boli voice acting na śmiesznie niskim poziomie. DotP mnóstwo traci na tym fakcie. Nadal potrafię z pamięci przywołać charakterystyczny głos Strażnika Feniksa, bądź Dariusa. A tu? Niektórych postaci lepiej po prostu nie słuchać. Tak jakby ludzie tworzący kolejny dodatek do archaicznego SF2 nie mogli sprzedać praw do tytułu jakiemuś konkretnemu studiu. Albo chociaż rzucić projekt na Kickstartera... Póki co jestem tylko przekonany o rozwinięciu wątku powrotu Zazhuta, czymkolwiek gość jest.

Ech, pewnie i tak zagram :<
Ludzie uważają, że czas jest ważny, ponieważ sami go wymyślili.
Eon
Postrach moderatorów

Pochwały: 11
Ostrzeżenia: 1/5
    Windows 7 Chrome

Postprzez KPCezar » So, 18 sty 2014, 13:20

http://store.steampowered.com/app/245050/

Zobaczmy... :) Osobiście wolałbym by pracę nad tą grą przejęło jakieś ambitniejsze studio... i może wypuściło SF3 :)
KPCezar
Odbębniacz postów

Windows 7 Chrome

Postprzez Feniks » Cz, 23 sty 2014, 09:57

Na Spellforce 3 nie ma co liczyć. Zresztą.. dodatek to kolejny stand alone. Nie oszukujmy się - po Dragon Storm się skończyła dobra passa. Ciekawi mnie teraz muzyka, bo to zawsze był atut serii, nawet FiD miał ciekawe soundtracki w tle. Cena jaką sobie życzą.. Nie wydaje mi się, że adekwatna do zawartości, ale w wolnym czasie z chęcią zagram.
Feniks
Mocarz klawiszy

Windows XP Firefox

Postprzez Eon » So, 25 sty 2014, 19:20

Feniks napisał(a):Na Spellforce 3 nie ma co liczyć.

Bullshit. And that's why.

SF3 jest co najmniej w sferze "planów", chociaż ludzie odpowiadający na pytania w tym wywiadzie mówili o nim chyba bardziej jako projekcie do zrealizowania, niż jakiejś odległej w czasie abstrakcji. Tak czy inaczej, nie wiem czy jest to specjalnie pocieszające...

PS Tryb "Survival" w DotP to straszna kupa.
Ludzie uważają, że czas jest ważny, ponieważ sami go wymyślili.
Eon
Postrach moderatorów

Pochwały: 11
Ostrzeżenia: 1/5
    Windows 7 Chrome

Postprzez Quiox » So, 5 kwi 2014, 11:21

Mi tam jakoś klimat jakby podchodzi pod SF 1 ale drzewo umiejętności po prostu mnie rozczarowało niemiłosiernie :(
Quiox
Niemy Mędrzec

Windows 7 Chrome

Powrót do Demons of the Past