SpellForce 3

SpellForce 3

Postprzez Eon » Cz, 7 sie 2014, 23:48

Pod tym adresem można znaleźć informację, jakoby na najbliższych targach Gamescom miało paść parę słów na temat trzeciej odsłony SpellForce. Wszystko pod patronatem Nordic Games i rzekomo ludzi, którzy kiedyś pracowali w Phenomic.

Można się śmiać, można też płakać. Osobiście bardzo ubolewam nad faktem, że prawa do tej serii nie zostały przekazane jakiemuś konkretnemu producentowi, który zna się na rzeczy. Trudno się jednak dziwić, bowiem polityka Nordic Games opiera się głównie na skupowaniu tytułów od bankrutujących firm (jak to było w przypadku JoWooD i THQ), a potem robieniu z nich wielkiego gówna.

A może w końcu ukaże się SF na miarę pierwszej części?
Ostatnio edytowano Śr, 10 gru 2014, 15:18 przez Eon, łącznie edytowano 1 raz
Ludzie uważają, że czas jest ważny, ponieważ sami go wymyślili.
Eon
Postrach moderatorów

Pochwały: 11
Ostrzeżenia: 1/5
    Windows 7 Chrome

Re: SpellForce 3

Postprzez MagnusArias » So, 9 sie 2014, 11:27

Coś czuję, że to będzie kiepskie. 11 lat po premierze Zakonu Świtu? Postawią pewnie na grafikę, a fabułą odejdzie na drugi plan. Ale z drugiej strony ciekawe, w jakim miejscu umieszczą fabułę
MagnusArias
Tańczący z warnami

Pochwały: 5
Ostrzeżenia: 0/5
Postać w RPG: Thalon Van Leyen
    Windows 7 Chrome

Postprzez Eon » N, 10 sie 2014, 11:00

Ale z drugiej strony ciekawe, w jakim miejscu umieszczą fabułę

Chciałbym, żeby w ogóle zapomnieli, że kiedyś zrobili takie dodatki jak FiD i DotP. Umieszczenie fabuły przed czasem, w którym rozgrywało się SF1, to chyba jeden z najlepszych pomysłów w tym wypadku.
Eon
Postrach moderatorów

Windows 7 Chrome

Postprzez Eon » Cz, 21 sie 2014, 19:05

Wybaczcie dubla! Eon wciąż na tropie SF3:

http://www.pcgames.de/Spellforce-3-PC-2 ... m-1132493/
Eon
Postrach moderatorów

Windows 7 Chrome

Postprzez Bezix » Pt, 22 sie 2014, 14:22

Tsa, żeby to było chociaż w połowie dobre jak SF1 i WŚ.
Bezix
Łowca postów

Pochwały: 2
Postać w RPG: Terill Senus
    Windows 7 Chrome

Postprzez MagnusArias » Pt, 22 sie 2014, 21:05

Nie ma co myśleć i marzyć. I tak nic dobrego z tego nie będzie. Jedyny sequel z wielu gier, który IMO był udany to Diablo 2. A SF3.... jakoś nie czuję, żeby dobre było. Zresztą, czekać nam zostało.
MagnusArias
Tańczący z warnami

Windows 7 Chrome

Postprzez Aileen » Cz, 30 kwi 2015, 11:46

Spoiler:

Z drugiej strony, bardziej niż SF2 i s-ka schrzanić się nie da, więc ja jestem dobrej myśli. Z drugiej strony, szanse na to, że przebije nasze RPGi są stosunkowo... Huh, niskie.
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon.
Aileen
Wójt

Postać w RPG: Ablacja
    Windows 7 Chrome

Postprzez Eon » Cz, 14 maja 2015, 19:13

Z drugiej strony, bardziej niż SF2 i s-ka schrzanić się nie da, więc ja jestem dobrej myśli. Z drugiej strony, szanse na to, że przebije nasze RPGi są stosunkowo... Huh, niskie.

No, Aileen, ale "z drugiej strony" to chyba zbyt wysoko podnieśliśmy standardy naszych sesji i wątpię by ktokolwiek mógłby zabrać się za ich adaptację w formie gry komputerowej :P
Eon
Postrach moderatorów

Windows 7 Chrome

Postprzez Landaen » Cz, 14 maja 2015, 21:26

Solennie wam obiecuję, drodzy użyszkodnicy, że jak już zostanę tym multibiliarderem, to pierwszym co zrobię, jak już nie będę wiedział, co robić z pieniędzmi, będzie wynajęcie grupy Murzyniątek za głodowe pensje zdolnych ludzi, która to stworzy Spella na miarę forumowych sesyj! To pisałem ja, Landaen, będąc w pełni władz umysłowych.
Landaen
Łowca postów

Pochwały: 1
Postać w RPG: Falibor
    Windows 7 Chrome

Postprzez Eon » Pt, 15 maja 2015, 16:07

?
Eon
Postrach moderatorów

Windows 7 Chrome

Postprzez MagnusArias » N, 9 sie 2015, 19:25

Oficjalna strona facebook'owa serii Spellforce zaprezentowała w dniu wczorajszym (08/08/15) "gameplay" z najnowszej części. Jest to nic innego, jak recenzja pewnego kolesia, który pogadał na Gamescomie 2015 z twórcami. Link do filmu: https://youtu.be/oRx9HL2ipsg ( po niemiecku)
Serwis gram.pl również wydało swój artykuł na ten temat: http://www.gram.pl/artykul/2015/08/08/s ... kazu.shtml

Głównym elementem nowej serii jest ekonomia, na którą twórcy gry naciskają aż za bardzo. System budynków został cholernie dużo rozbudowany (z tego co zrozumiałem, to jeden koleś zajmuje się wydobyciem surowca, drugi jego obróbką, a dopiero ten obrobiony surowiec będzie wykorzystany do czegośtam). Rozbudowa bazy sprowadza się do opanowywania terenu, ma wyglądać w ten sposób, że każdy "fragment" terenu musi posiadać coś na wzór kwatery głównej.

Drugim elementem w kolejności jest walka. Typowa strategia. Do dyspozycji dostajemy 3 rasy: Ludzi, Elfy i Orków. Każda z nich ma 4 podstawowe jednostki (Swordsman, Ranger, Spearman, Cavalry). Są również specjalne jednostki, jak Paladyn oraz oczywiście Tytani, jak z poprzednich części. Taktyka gry, strategiczne działanie (ustawienia jednostek, ich liczebność) będzie teraz miało dużo większy wpływ niż w poprzednich częściach. Trzeba będzie sprawnie operować grupą jednostek tuż przed bitwą, by jej nie schrzanić, dopasowywać swoje jednostki do jednostek wroga itd.

Trzecim, zarazem chyba ostatnim elementem jest grywalność postaci oraz fabuła. Nasza postać będzie w pełni modyfikowalna, możemy ją dopasować wedle uznania (czyli rozumiem, że coś w stylu kreatora postaci z TES V:Skyrim). Mają być wszyscy członkowie Kręgu, jest nawet plotka, że niektórzy, młodzi z nich mają być grywalni. (czyżby taka przylepa coś jak Balladyna w SF2?). Historia ma być tworzona na bieżąco, nasze działania będa miały wpływ na przyszłość. Jest pewne, że spotkamy kilka postaci z całego uniwersum (i na pewno nie zabraknie tam Flinka McWintera, był wszędzie, to czemu by tego nie kontynuować?). Cała akcja w SF3 ma dziać się blisko 500 lat przed wydarzeniami z SF1, przed Przywołaniem. Twórcy zrezygnowali z wysp (co niesie za sobą usunięcie portali), ale stworzyli za to jeden, wielki kontynent. Fabuła zaczyna się w Nortander. Będziemy musieli pracować dla różnych "domów", rodzin szlacheckich, zostaniemy wciągnięci w intrygi i konflikty między nimi.

Z kwestii estetycznych. W miarę wzrostu sił naszego bohatera i upływu czasu, zauważymy ten że upływ. Mosty, budynki zaczną się rozpadać, zmieniać diametralnie swój wygląd. Postawione będzie trochę na realizm i szczegółowość zarówno postaci, jak i budynków czy otoczenia.
Chcą wprowadzić kampanię dla dwóch graczy w coopie (co ode mnie dostaje ogromnego plusa) oraz wiele różnorodnych trybów gry wieloosobowej.

PLANOWANA PREMIERA: "when it's done" (kawał rodem z oczekiwania na Duke Nukem Forever), lecz przewidują to na IV kwartał 2016 roku

Kilka słów ode mnie - nie jest nic wspomniane o runach. Czyżby kontynuacja wątku jak w SF2? Chociaż wizja kontrolowania któregoś z Magów Kręgu wydaje się ciekawsza niż runki.
MagnusArias
Tańczący z warnami

Windows 7 Chrome

Postprzez Eon » Wt, 17 lis 2015, 00:22

Klik!

Wrzucam wszystkim przybłędom link do obszernego wywiadu z niejakim Peterem Ohlmannem, tzn. jednym z "tych ważniejszych osób" pracujących obecnie nad trzecią odsłoną SF. Wiele z informacji, których doszukać możecie się na podanej przeze mnie stronie, zostało już przekazane w poście Magnusa, toteż traktujcie to wyłącznie jako ciekawostkę. Wywiad został sporządzony w języku angielskim.

PS Wcale nie wrzucam tej stronki, by nabić sobie sześćset sześćdziesiątego szóstego posta. Wcale. Allright, who am I kidding...?
Eon
Postrach moderatorów

Windows Chrome

Postprzez Bezix » N, 20 mar 2016, 15:51

Dziwię się że znalazłem to dopiero po tylu miesiącach, ale mniejsza. Wcześniej jeszcze natknąłem się też na parę concept artów. Tak czy siak, znalazłem temat na forum spella, gdzie była Podróżniczka ( tak, ta jednostka elfek ) jako noworoczny spoiler, chociaż trochę się zmieniła. Ciekawe tylko czy planują jej dać coś z tego starego pancerza, trochę jak w concepcie.
http://forum.spellforce.com/showthread. ... 1&langid=8
Model z gry wygląda całkiem nieźle, w porównaniu do "dwójki" ( nie mówię już tylko graficznie, ale pod względem designu ), to trzeba przyznać.
Do tego concept arty 2 jednostek orków.
http://verehin.deviantart.com/art/Orc-S ... -568913413
http://verehin.deviantart.com/art/Spell ... -578878008
Bezix
Łowca postów

Postać w RPG: Terill Senus
    Windows 7 Chrome

Postprzez Farlon » So, 2 kwi 2016, 04:00

Przyznam ze zapowiada sie dosc nie zle, concept arty sa ciekawe :p Co do run to prawdopodobnie sie pojawia skoro beda tez Magowie Kregu. Co do postaci mam szczera nadzieje ze poznamy mlodsze wersje paru osob z SF1 a moze nawet SF2, chetnie bym zobaczyl mlodego Sartariusa czy Flink'a McWinter'a.
Farlon
Zbrojny w klawiaturę

Pochwały: 0
    Windows 7 Chrome

Postprzez NoNewbie » N, 10 kwi 2016, 22:43

NARESZCIE!!! Tak się podjarałem teraz :D nawet mogliby zrobić wszystko na silniku z jedynki, grafika mnie nie interesuje byleby była dobra, wciągająca fabuła na długi, długi czas :lol:
NoNewbie
Skrytopisarz

Pochwały: 0
    Windows 7 Chrome

Następna strona

Powrót do Dyskusja ogólna