Hokan Ashir

Z SpellForce Wiki
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Hokan.jpg
Hokan Ashir
Płeć Mężczyzna
Rasa Człowiek/Nekromanta
Przynależność MK
Poziom 10 (pokazany w KŚ)
Stan Umarły
Lokacja Bez określonej

Hokan Ashir (Zamaskowany) - był jednym z najpotężniejszych Magów Kręgu. Został nieświadomie wskrzeszkony przez Sługę Run w Szepcie, który oddał mu Maskę Beliala w zamian za informacje o Kamieniu Feniksa i Ostrzach. Uznawany za najpotężniejszego nekromantę. Hokan Ashir był kiedyś Zerbitą.

Działalność[edytuj]

Tak jak inni Magowie Kręgu pragnął przeprowadzić rytuał Przywołania. Podczas Wojny Przywołania wysyła armię Ostrzy i Nieumarłych przeciwko wojskom Urama Czerwonego. Nawet najpotężniejsze istoty Urama nie mogły się równać ze stalowymi potworami nekromanty. Kiedy Wojna się zakończyła wszyscy myśleli, że jedynym Magiem Kręgu, który przeżył, jest Rohen Tahir. Jednak ten, przed śmiercią, powiedział swemu Wojownikowi Run, że ten ma szukać Hokana Ashira. W końcu Runiczny odnajduje nekromantę, który nie chce przekazać informacji o Kamieniu Feniksa. Runiczny Wojownik zdobywa dla niego Maskę Beliala, dzięki której mag mówi, co wie, i wskrzesza się.

Fabuła gry[edytuj]

W grze SpellForce: Zakoń Świtu mówi Słudze Run, gdzie znajduje się Feniks. W dodatku Oddech Zimy pomaga nam, tworząc runy przyzwania. W dodatku Cień Feniksa ujawnia swoje prawdziwe oblicze, ożywiając Magów Kręgu za pomocą boskiej krwi Ereona Sprawiedliwego (którym okazuje się Darius). W tym dodatku występuje jako Zamaskowany.

Spór z innymi magami[edytuj]

Hokan Ashir miał spór z Raithem Czarnym, a także Uramem.

Władza i Moc[edytuj]

Hokan jest najsilniejszym nekromantą, zdobył także moce Beliala. Jego sługami są Ostrza i wszelkie istoty Nieumarłe.

Śmierć[edytuj]

Uważano, że zginął podczas Przywołania, jednak on pozostał duchem dzięki swoim zdolnościom. Został nieświadomie wskrzeszony przez Sługę Run, który oddał mu Maskę Beliala. Ostatecznie zginął zabity przez Feniksa uwolnionego z Kamienia Feniksa przez Ostrze Cienia.

Główni słudzy Hokana Ashira[edytuj]

Grób Hokana[edytuj]

Grób Hokana Ashira znajduje się w Szepcie. Pilnuje go Ismail.

Córka Hokana[edytuj]

Hokan Ashir posiadał także córkę imieniem Yasha; co prawda nie posiadała takiej mocy jak jej ojciec, lecz była ona na tyle potężna, by wskrzesić i udoskonalić Ostrza.

Grafiki[edytuj]