Królestwo

Z SpellForce Wiki
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Królestwo.png

Historia[edytuj]

Po zakończeniu Runicznych Wojen, które doprowadziły do ostatecznego zniszczenia Kręgu, zdawało się, że do starych królestw po raz pierwszy wrócił pokój. Choć w Northanderze pięć rodów królewskich wciąż walczyło o władzę, Wielka Marchia ludzi na południu miała już nowego suwerena. Pomimo ciężkich warunków, jakie panowały po Wojnie Przywołania, nowe królestwo kwitło, jednocześnie broniąc się przed zakusami klanów Żelaznej Burzy oraz Mrocznymi Elfami z Lar. Pomimo wspaniałych zamków i doskonale uzbrojonych rycerzy, Wielka Marchia musiała pamiętać o dawnej więzi z Ludami Światła, jeśli chce obronić się przed nieprzyjaciółmi.

Od czasu Wojny Przywołania elfy z białego drzewa Finonmir odcięły się od wszelkich kontaktów z innymi ludami. Tymczasem ich wygnane siostry, dzielne wojowniczki Morhir, zamieszkujące pozostałości po zatopionej elfickiej fortecy Dun Mora, wciąż uznają dawne więzi. Wzmocnione niekończącymi się zmaganiami z mokradłami i zamieszkującymi je demonami, Morhir dziko i zawzięcie walczà o Światło.

Daleko od swych braci w Wietrznej Jamie i pod ciągłym zagrożeniem ze strony górskich bestii i demonów z podziemi, krasnoludy głębinowe z Gór Środka wnoszą do Królestwa coś więcej, niż tylko swe rzemiosło. Z kopalń Dolnej Krainy oraz Kuźni Ognia przybywają do Królestwa nie tylko ciężkozbrojni topornicy i kowale, ale także machiny oblężnicze.

Ludzie[edytuj]

Rzemieślnik królestwa

W królestwie Rzemieślnicy wznoszą podstawowe budynki oraz wydobywają surowce wymagane przez jednostki bojowe oraz budynki.

Podstawową jednostką wznoszącą budynki jest Rzemieślnik, niezależnie czym się zajmuje (w przeciwieństwie do SpellForce).

Tytan Królestwa to Niosący Światło.

Jednostki bojowe[edytuj]

Budynki[edytuj]

Podstawowe:

Zaawansowane (wymagają ulepszenia ludzi):

Elfy[edytuj]

Jednostki bojowe[edytuj]

Budynki[edytuj]

Krasnoludy[edytuj]

Jednostki bojowe[edytuj]

Budynki[edytuj]