Rohen Tahir

Z SpellForce Wiki
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Rohen-av.jpg
Rohen Tahir
Płeć Mężczyzna
Rasa Człowiek
Przynależność MK,
Poziom 50
Stan Umarły
Lokacja Bez określonej

Rohen był jednym z najmłodszych, ale zarazem najpotężniejszych członków Magów Kręgu. W pierwszej części SpellForce: Zakon Świtu wskrzesza Sługę Run i zostaje zabity przez samego siebie.

Działalność w Kręgu[edytuj]

Rohen cofnięty do czasu Konwokacji
Już jako młody Mag Rohen stał się bardzo potężny. Tak jak pozostali chciał zawładnąć całą mocą Starożytną. Aż w końcu nadszedł czas, ale tylko Rohen był gotowy przeprowadzić Rytuał. Kiedy zaczął go odprawiać, do jego wieży przyszedł stary człowiek. Ostrzegł Rohena, że rytuał Przywołania był kłamstwem, którego celem było zniszczyć wszystkich Magów Kręgu. Rohen wyśmiał go i zaatakował, chcąc zdobyć księgę mężczyzny, zawierającą tajniki rytuału. Jednak wtedy moc, którą chcieli posiąść Magowie, zaczęła rozdzierać świat tak, że przetrwały tylko miejsca, gdzie postawiono Kamienie Aonira. Kiedy Rohen się obudził, był rozgoryczony swą porażką. Obmyślił nowy plan: musiał cofnąć się w czasie, przed czas Przywołania. Udał się przez rozbite wyspy, zbierając armie ciemności. Udało mu się przejąć kontrolę nad Ostrzami, a także nad gangiem zwanym Czarną Pięścią. Stary Rohen próbował powstrzymać swoje młode wcielenie dzięki pomocy Wojownika Run, jednak Mroczny zwabił go w pułapkę i zabił. Mimo, iż Sługa Run zdobył Kamień Feniksa, to młodemu Rohenowi udało się stworzyć Portal i cofnąć w czasie przed czas Konwokacji. Kiedy tam przybył zrozumiał swój błąd: osobą, którą zabił, był on sam. Poszedł do wieży, tak jak to zrobił Stary Rohen, próbując wyjaśnić Mrocznemu jego błędy. I tak historia zatoczyła koło...

Moc[edytuj]

Rohen władał doskonale Magią Żywiołów, w szczególności Magią Lodu. Pokonywał ostrza bez najmniejszego zawahania. Magia Lodu dawała mu pewność, że zwykłe oddziały nie mogły zadać mu ciosu.

Odnowienie świata[edytuj]

Kiedy świat został rozbity, Rohen zrozumiał, że na oddalonych wyspach umierają narody. Stworzył więc magiczne Portale, które połączył tak, aby można było podróżować między wyspami. Założył Zakon Świtu, a 8 lat po rytuale wezwał Sługę Run, który miał pomóc w odnowie świata. Następnie udał się do swego przyjaciela, Dariusa, aby odebrać Księgę zawierającą tajniki Kręgu i Przywołania. Później udał się do Lodowych Bagien czując, że nadchodzi jego czas.

Wiemy że Rohen często rezydował w twierdzy Zakonu na północy Wodogrzmotów gdzie napisał m.in 4 księgi traktujące o portalach.

Fabuła gry[edytuj]

W SpellForce: Zakon Świtu wzywa Sługę Run i daje mu jego pierwsze zadanie. Następnie Wojownik Run podąża jego śladem aż do Lodowych Bagien, gdzie Rohen ginie, zabity przez mrocznego maga kręgu. Po wielu zmaganiach Sługa Run dogania Mrocznego maga kręgu gdy się okazuje że jest on Rohenem tylko młodszym, po czym cofa się w czasie i tak zatacza się kolejne koło.

Grafiki[edytuj]