Skrytobójca

Z SpellForce Wiki
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Skrytobójca mroczne elfy.png
Skrytobójca
Rasa Mroczny elf
Koszt 100 żelaza
Budynki Warsztat płatnerski
Pancerz 125
Obrażenia 7-14 i 7-14
Szybkość ataku 100% i 100%


Bardzo dobra jednostka na początek gry oraz do zabezpieczania bazy. Wymaga jedynie żelaza więc rekompensuje to jej niską obronę, zaletą jest oczywiście duży atak i oburęczność.

Opis jednostki[edytuj]

Skrytobójcy są wojownikami Drakonów, jednej z trzech rządzących kast w społecznej hierarchii Mrocznych Elfów. Ich ciężki trening zaczyna się w dzieciństwie, wielu go nie przeżywa. Młody skrytobójca jest zabierany od rodziny i przyjaciół i spędza czas w szarych szkołach Drakonów w niedostatku i upokorzeniu, ucząc się zabijania i nienawiści. Dopiero kiedy taki chłopiec wyrośnie na gniewnego mężczyznę, narzędzie którego jedynym celem jest zabijanie może on wstąpić w szeregi skrytobójców. Są oni postrachem na polu bitwy, gdyż są czymś więcej niż zwykłymi żołnierzami. Są to pozbawieni litości oprawcy, wysyłani po to by manifestować gniew Boga Nocy tym którzy wyznają światło.

Perfekcyjne opanowanie swojej broni i sztuki wojennej powoduje wrażenie jakoby zapomnieli oni o wadze swojej zbroi. Bez problemu wirują przez szeregi wrogów niczym tancerze śmierci lub wspinają się cicho i niewidocznie na mury wrogich fortec.

Plan[edytuj]

SpellForce: Zakon Świtu[edytuj]